Sterowanie betonomieszarek

Betonomieszarki Fabryki Maszyn Leżajsk z uniwersalnym elektronicznym modułem sterującym w wersji radiowej system Elcro EL-620 (mieszalniki o pojemnościach 4-12m3 ze stali S355). Oprócz standardowych pulpitów posiada pilota radiowego. Sterowanie obejmuje  silnik start/stop, gaz +/- , regulacje prędkości obrotowej  ze stabilizacją, zmianę kierunku obrotów bębna mieszalnika, rynny, oświetlenia.


NOWOŚĆ -> VOLVO FMX TRIDEM Z RYNNĄ HYDRAULICZNĄ

Betonomieszarka z ponad 9-cio metrową rynną teleskopową sterowaną radiowo systemem Elcro EL-620. Głównymi odbiorcami takich zestawów są klienci ze Skandynawii, gdzie takie rozwiązania cieszą się ogromną popularnością. Kolejna nowość w wersji skandynawskiej to mieszalnik, który różni się kształtem od standardowego FML Leżajsk. Jest on wydłużony, przypomina nieco cygaro, zaś pojemnością dorównuje 10-cio kubikowemu bębnowi. Kolejna wersja zabudów to projekt z betonomieszarką na ramie hakowej również z rynną teleskopową. Pierwsze sztuki obecnie w przygotowaniu.

Volvo-FMX-tridem-z-rynna-hydrauliczna2-1  Volvo-FMX-tridem-z-rynna-hydrauliczna17

Volvo-FMX-tridem-z-rynna-hydrauliczna  


Komputer przystosowany jest do sterowania betonomieszarkami firm CIFA, Sermac, SCHWING-Stetter, Putzmeister i innych.

Zastępują w pełni dotychczasowe.

FILM VIDEO 

Betonomieszarki samochodowe to sztandarowe produkty FML, rozpoznawane i pożądane przez przedsiębiorstwa na terenie Polski i rynkach zagranicznych.
Absolutną nowością na rynku jest betonomieszarka o pojemności 4m3. Betonomieszarka została wykonana na dwuosiowym podwoziu DAF FA LF 55.250. Pojazd wyposażono w silnik 250KM. Aby jeszcze bardziej dostosować się do indywidualnego życzenia klienta zastosowano tu tylne osie pneumatyczne o nośności 11,5 tony. Mieszalnik o pojemności 4m3 jest niezwykle funkcjonalny i wykonany ze stali o wysokiej wytrzymałości. We wnętrzu znajdują się spirale mieszające wykonane z blach odpornych na ścieranie. W układzie napędowym zastosowano przekładnię planetarną wiodącego producenta firmy ZF oraz pompę hydrauliczną i silnik firmy Bosch-Rexroth.
Betonomieszarka ta posiada zbiornik o pojemności 400l, umożliwiający utrzymanie jej w czystości i wypłukanie resztek mieszanek betonowych.

zestaw1

 

 Moduł sterujący Elcro użyty w betonomieszarkach firmy FML Leżajsk :