O firmie


Przedsiębiorstwo Elcro jest prywatną firmą działającą od 1995 roku. Naszą specjalnością jest elektronika i automatyka.

 

Mamy ponad 25-letnie doświadczenie w opracowywaniu, wytwarzaniu i serwisie urządzeń elektronicznych do przemysłu. Nasze produkty są stale rozwijane i dostosowywane do wymagań i nowoczesnych potrzeb. Dostarczamy nasze systemy do klientów w różnych sektorach przemysłu. Elcro obsługuje: budownictwo, beton, maszyny mobilne, dźwigi, żurawie HDS, wydobywanie surowców, operacje wiertnicze. 

Decydującymi zaletami są tutaj elastyczność, szybkość w realizacji, kompatybilność z różnymi systemami, a także wysoki stopień bezpieczeństwa funkcjonalnego (SIL 3 zgodnie z EN 61508).
Od kilku lat jesteśmy w Polsce liderem w produkcji systemów zdalnego sterowania radiowego do pomp betonu, żurawi HDS, żurawi budowlanych, suwnic i innych maszyn mobilnych.

Produkcja elektronicznych układów sterowania radiowego

Układy przeznaczone są do kontroli i sterowania procesami pracy pomp betonu. Konstruowane są na zamówienie, aby spełniać wymagania klientów. Sterowniki są wyposażone między innymi w funkcje bezpieczeństwa, wyjścia proporcjonalne (PWM) i funkcje pomiarowe. Przystosowane są do zdalnego sterowania radiowego lub przewodowego. Projektujemy i wykonujemy instalacje elektrycznego sterowania do pomp betonu oraz betonomieszarek.

Naprawa, modernizacja, konserwacja automatyki oraz sterowania elektronicznego pomp: CIFA, Putzmeister, Teca, SCHWING-Stetter i innych.

Urządzenia zdalnego sterowania radiowego

Nowoczesne, niezawodne, ekonomiczne produkty instalowane przy pompach betonu, żurawiach, suwnicach, taśmociągach i innych urządzeniach zapewniają komfort pracy i optymalne wykorzystanie sprzętu. Wykonane systemy oparte o technikę mikroprocesorową spełniają wymagane normy jakości. Nadajniki cechuje niezawodność, ergonomia kształtu, mała masa oraz wysoka precyzja. Wykonujemy i przystosowujemy systemy do każdej konfiguracji. Rozmieszczenie takich elementów jak dżojstiki, przyciski, przełączniki na nadajniku dopasowujemy pod indywidualne życzenie.

Nasza firma jest przedstawicielem firm Teletec, Autec, NBB.